Paskolų palyginimas

Paskola yra rimtas sprendimas, todėl skolintis reikia tik gerai apsvarsčius visas galimybes bei įsigilinus į kreditų rinkos pasiūlymus. Šiuo metu Lietuvoje veiklą vykdo beveik šimtas keturiasdešimt (Lietuvos Banko duomenimis 138) kreditus bei įvairias paskolas teikiančių juridinių asmenų. Todėl nieko keisto, kad tarp tolios daugybės pasiūlymų yra išties lengva pasiklysti. Lengviausias būdas palyginti keletos kreditorių pasiūlymus yra apsilankyti specializuotose svetainės, tokiose kaip paskolins.lt ir lengvai bei greitai "pasverti" skirtingus kreditorių pasiūlymus.

Skirtingos paskolų rūšys

Iš aukščiau išvardintų kreditorių dalis specializuojasi vartojimo kreditų finansavime, kiti suteikia paskolas už automobilius, treti skolina nekilnojamojo turto įsigijimui ir taip toliau. Kokio kreditoriaus pasiūlymus rinktis priklauso nuo individualios situacijos, todėl prieš skolinanti svarbu sau susiformuoti aiškias gaires ir tikslus kurių tikitės iš paskolos. 

Jei norite tik padengti savaitgalio išlaidas ar trūksta poros šimtų eurų iki atlyginimo, geriausiai jums tinka greitos paskolos internetu. Dažnai pastarosios pirmą kartą yra išduodamos nemokamai, todėl gali padėti išspręsti atsiradusias trumpalaikes finansines problemas, be didesnių papildomų išlaidų.

Planuojantys naujo automobilio įsigyjimą tikriausiai kreipsis dėl paskolos automobiliui ar lizingui. Rinkoje šiuo metu yra ne viena bendrovė kuri besispecializuoja šio tipo kredituose. Jei pinigai reikalingi kitoms su automobiliu susijusios išlaidoms, verta pagalvoti apie paskolą už automobilį. Šios paskolos yra su užstatu, todėl gali būti suteikiama didesnės pinigų suma, ilgesniam laiko tarpui. Pasiskolinęs žmogus gali ir toliau eksploatuoti automobilį.

Paskola yra rimtas sprendimas, todėl nereikėtų skubėti. Reikia ne tik palyginti kreditorių sąlygas, bet ir pagalvoti apie alternatyvas ko tektu imtis, jei staiga netektumėte nuolatinio pajamų šaltinio. Laiku neatsiskaičius su kreditoriumi greitas ir patogus kreditas gali tapti rimti galvos skausmu.

Didesniems pirkiniams geriausia kreiptis į komercinius bankus. Būtent čia yra suteikiami didieji kreditai nekilnojamojo turto įsigijimui, būsto remontui ar verslo pradžiai/plėtrai. Lietuvoje šiai dienai veikia šeši komerciniai bankai, bei keletas užsienio bankų atstovybių. Skolinantis iš bankų taip pat reikia palyginti keletą pasiūlymų, rekomenduojama apie tai informuoti ir banko darbuotojus. Kaip rodo praktiką tai gali padėti gauti geresnes paskolos palūkanas ar mažesnę maržą. Konkurencija labai geras dalykas.

paskolu palyginimas

Skolintis reikia atsakingai

Finansų specialistai perspėja, kad skolinantis vartojimui, dažnai yra patenkama į užbūrta ratą, kuomet vienoms skoloms padengti yra imamai nauji kreditai. Kitas dažnai pasitaikantis atvejis yra kuomet žmonės pripranta skolintis ir greitus kreditus mato natūralią išeiti iš bet kokios sudėtingos finansinės situacijos. Toks neatsakingas skolinimasis gali privesti prie liūdnų pasekmių. Net jei skolinotės dešimtis kartų ir sėkmingai grąžinote pasiskolintus pinigus, vieną kartą gali nutikti nenumatyta situacija ir grąžinti kredito gali nepavykti. 

Niekam ne paslaptis, kad negrąžinus kredito ar net pradelsus sumokėti periodinė įmoką, gali kilti rimtų pasekmių. Kiekviena pradelstas įmoka yra dalinis sutarties sąlygų pažeidimas, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Kreditus padengti vistiek reikės, net jei tuo metu negaunate pajamų į išieškojimo procesą bus pajungiamos trečiosios šalys, tokios kaip antstoliai ar specializuotos skolų administravimo bendrovės. Suprantama, kad tokiu atveju reikia sumokėti ne tik pirminį kreditą, bet ir teismo išlaidas ir antstolių įkainius už paskolos išieškojimą ir administravimą.

Reklama

finbee 300x600 lt

pinigine 300x250 lt