Ipaskolos - naujienos ir aktualijos

50 praktiškų finansinių patarimų iš virtualaus pasaulio

Iš pirmo žvilgsnio daugeliui žmonių atrodo, kad apie finansus jie žino pakankamai – ir tai ypač dažnai pastebima brandaus amžiaus žmonių tarpe. Tačiau, deja, bet brandesnis amžius dar neužtikrina, kad žmogaus finansinės žinios bus pakankamos. Juk turbūt esate girdėję šmaikštų posakį, jog „išmintis ateina su amžiumi, bet kartais amžius ateina vienas“. Kaip bebūtų gaila, tačiau tai yra tiesa. Ir pripažįstame tai ar ne – apie finansus ir jų valdymą kiekvienam pravartu pasidomėti daugiau. Todėl šiame straipsnyje pateikiame jums begalę praktiškų finansinių įžvalgų, atrinktų iš šiuolaikinio virtualaus pasaulio.

patarimai paskoloms

 1. Išleiskite mažiau nei jūs uždirbate. Finance43 specialistai pataria skirtumą investuoti į diversifikuotą investicinį portfelį ir jūs galėsite „išeiti į pensiją“ gerokai anksčiau nei dauguma pasaulio gyventojų.
 2. Prieš atliekant impulsyvų pirkimą – pagalvokite. Kitą kartą, kai jūs norėsite atlikti impulsyvų pirkimą, įsivaizduokite ką nors vienoje savo rankoje laikant konkretų produktą, o kitoje rankoje – grynuosius, kurių reikia tam produktui įsigyti. Tuomet paklauskite savęs, kurią ranką jūs mieliau pasirinktumėte?
 3. Kai dvejojate – pasirinkite investicija su mažiausiais mokesčiais. Kaip bebūtų gaila, mokesčiai yra taikomi kiekvienam investiciniam instrumentui, todėl jei keliate sau ne vieną klausimą bandant pasirinkti į ką jums vertėtų investuoti, galite ieškoti pačių mažiausių mokesčių.
 4. Didžiausios žmonių išlaidos. Vienos iš žmonių pačių didžiausių išlaidų jų gyvenime yra pastangos gyventi geriau nei leidžia jų pajamos ir daiktų pirkimas vien tam, kad padaryti įspūdi aplinkiniams.
 5. Jums nebūtina patirti didžiulių išlaidų, kad galėtumėte smagiai praleisti laiką. Jei jūs išsiugdysite pigius arba nemokamus pomėgius, tokius kaip važinėjimas dviračiu, šiaurietiškas vaikšiojimas, bėgiojimas ar skaitymas – tai galėtų tapti puikiomis priemonėmis, padedančiomis sumažinti jūsų mėnesines išlaidas.
 6. Daugelis žmonių nekenčia finansų srities, manydami, kad tai yra labai sudėtinga. Tačiau jie dievina pinigus. Ir jie tame neįžvelgia jokios ironijos.
 7. Kaip veikia finansinio pobūdžio verslas. Įprastai bankų ir kitų finansinių institucijų verslo modelis yra pagrįstas žmonių baimėmis, emocijomis ir prastu vartotojų finansiniu išprusimu.
 8. Investuokite tik į tai, ką suprantate. Jei norite investuoti, investuokite tik į tai, apie ką galėtumėte lengvai paaiškinti šešiamečiui (arba senyvo amžiaus žmogui, kuris niekuomet neturėjo nieko bendro su investicijomis).
 9. Noras tapti milijonieriumi. Norėjimas tapti milijonieriumi tam, kad galėtumėte išleisti milijoną eurų – iš tiesų yra visiškai priešinga buvimui milijonieriumi.
 10. Nepriimkite ar neatmeskite argumento, remdamiesi tuo, kaip jis atitinka jūsų išankstinį finansinį nusistatymą. Savo asmeninius finansus jūs turėtumėte valdyti objektyviai.
 11. Kas 5-8 m. žmonės yra linkę pamiršti, kad ekonominė krizė įprastai pasirodo kas 5-8 m. Gerėjant gyvenimui žmogus dažniau užsimerkia į daugelį akivaizdžių ženklų, kurie liudija apie artėjančią finansinę krizę.
 12. Nepervertinkite verslo galimybių. Jei investuojate į skirtingas kompanijas ir tam tikrose iš jų jūs įžvelgiate labai didelį potencialą, nepervertinkite jų – kartais riba tarp didelių aukštumų pasiekimo ir bankroto yra labai nedidelė.
 13. Dauguma žmonių yra dvigubai šališkesni nei jie mano esantys. Todėl tai turėtų suprasti ir tinkamai įvertinti kiekvienas, kuris nori investuoti ar teisingai valdyti savo asmeninius finansus.
 14. Nebūkite užsispyrėliai. Jūs turite pakeisti savo požiūrį į rinką, ekonomiką ir savo investicijas bei investavimo strategiją tuomet, kai pagrindiniai ir esminiai principai pasikeičia. Jei faktai keičiasi – keiskitės ir jūs.
 15. Skaitykite daugiau knygų ir mažiau straipsnių. Tai sufleruoja, kad knygose yra pateikiama daugiau išminties ir daugiau lėčiau senstančios informacijos. Be to, įprastai knygose pateikiama finansinė informacija būna patikimesnė.
 16. Nestudijuokite vien todėl, kad tai daro jūsų draugai ar nori tėvai. Aukštasis mokslas yra labai brangus pasirinkimas. Eikite studijuoti tik tuomet, jei jūs esate labai rimtai nusiteikę ir iš tiesų žinote, ką norėsite veikti įgiję aukštąjį išsilavinimą.
 17. Nesijaudinkite dėl dalykų, kurių jūs negalite kontroliuoti. Susitelkite į dalykus, kuriuos valdyti jūs galite.
 18. Skaitykite daugiau istorinių finansinio pobūdžio knygų ir mažiau prognozių. Kreditus svetainėje teigiama, kad tai padės jums geriau įsigilinti į finansų sritį ir patiems numatyti, kas gali nutikti ateityje.
 19. Savo investicijų jums nereikia tikrinti kiekvieną dieną. Finansų planavimas yra ilgalaikis procesas. Jums tikrai nereikia pradėti jį mikrovaldyti. Juk jūsų sveikata yra gerokai svarbesnė už pinigus, tačiau pas savo gydytoją profilaktinei apžiūrai jūs apsilankote tik kartą per pusmetį ar metus.
 20. Neužsimerkite į istoriją. Netikslinga ir neteisinga ignoruoti istoriją, savo priimamus sprendimus grindžiant tik savo ribota patirtimi.
 21. Nesakykite man, kas yra jūsų prioritetai. Parodykite man, kur jūs išleidžiate savo pinigus ir aš jums parodysiu, kas jie yra.“ - James W. Frick.
 22. Kai skaitote apie tai, kaip kvailai ir neracionaliai investuotojai gali elgtis, supraskite, kad skaitote apie žmones, kurie yra tokie patys kaip ir jūs. Niekuomet pernelyg nesureikšminkite „savęs“ kaip investuotojo. Niekuomet neužmikite ant laurų ir nedėvėkite rožinių akinių. Jei skaitote istorijas, kuriose žmonės investavo nesėkmingai ir neteisingai, visuomet pagalvokite, kad jų vietoje galėjote būti ir jūs. Priimkite tai, kaip didžiulę pamoką ir judėkite pirmyn.
 23. Atraskite balansą tarp savo gyvenimo ir asmeninių finansų. Nedirbkite perilgai ir per sunkiai vien tam, kad uždirbtumėte pinigų, jei jūs neturite laiko tinkamai suplanuoti savo asmeninius finansus ir džiaugtis viso to teikiamais malonumais.
 24. Tikėtina, kad jūsų kompetencijos spektras yra 80 proc. mažesnis nei jūs iš tikrųjų manote. Žmogui yra įprasta apie save galvoti geriau nei iš tikrųjų yra, todėl kiekvienam iš mūsų vertėtų būti kuklesniam ir kritiškesniam savo paties atžvilgiu.
 25. Jūsų investicinio portfelio diversifikavimas. Jūsų investicinis portfelis yra tinkamai diversifikuotas tik tuomet, kai dalis jūsų investicijų pasirodo geriau už kitas.
 26. Pensija ir investicijos. Jei jūs planuojate išeiti į pensiją 62 m. amžiaus, turėkite omenyje, kad jei jūs gyvensite iki 90 m., praleisite beveik 1/3 savo gyvenimo gyvendami iš savo investicijų.
 27. Pernelyg nepasikliaukite ekonomine situacija. Būtų klaidinga pernelyg pasikliauti tuo, kaip šią akimirką veikia ekonomika ir kokia yra jos situacija, norint priimti vienokį ar kitokį investicinį sprendimą, kad tai įprastai labai menkai koreliuoja tarpusavyje.
 28. Būsto nuoma nėra neteisingas pasirinkimas. Dauguma žmonių mano, kad būsto nuoma yra pinigų išmetimas į balą, tačiau tai netiesa. Visų pirma, būsto nuoma suteikia stogą virš mūsų galvos ir tai kai kuriems žmonėms yra geresnė alternatyva nei nekilnojamojo turto įsigijimas.
 29. Į akcijų biržą žvelkite ne tik kaip į skaičius, kurie kyla ir leidžiasi. Vietoje to, į visą tai žvelkite taip, lyg jūs taptumėte konkrečių verslų dalininkais, kurie kuria ir/arba prekiauja tikrais produktais, teikia tam tikras paslaugas ir kuria aiškią pridėtinę vertę.
 30. Kai patenkinami jūsų esminiai poreikiai, „laimės kiekis“ su kiekvienu uždirbtu papildomu euru vis labiau sumažėja. Nepraleiskite viso savo gyvenimo vaikydamiesi skaičius investicijų pasaulyje – tai nepavers jūsų laimingesniais.
 31. Emocinis intelektas yra kur kas svarbesnis nei „tradicinis“ išsilavinimas. Todėl kiekvienas privalo daug ir reguliariai dirbti su savimi bei mokytis valdyti savo emocijas, kartu geriau pažindami save kaip asmenybę.
 32. 10% kasmetinės grąžos ištisus 20 m. generuoja daugiau pinigų nei 20% grąžos 10 m. Laikas gali būti daug svarbesnis veiksnys nei investicinė grąža, kai yra kalbama apie jūsų ateitį ir finansinę nepriklausomybę.
 33. Kuo daugiau sužinote apie ekonomiką, tuo geriau suprantate, kad nė nenutuokiate, kas iš tikrųjų vyksta. Finansų sritis yra kur kas sudėtingesnė nei jums iš pirmo žvilgsnio galėjo pasirodyti.
 34. Neišlaidaukite tam, kad pasirodytumėte prieš kitus. Tiesą sakant, įprastai tai kitų žmonių akyse paverčia jus pasipūtėliais ir pernelyg nepasitikinčiais savimi. Tai ypač dažnai pasitaiko jaunesnių žmonių tarpe, kurie iki tol nebuvo pratę turėti daug pinigų.
 35. Kai gaunate palikimą ar bet kokių netikėtų piniginių įplaukų, savo sąskaitoje jas plikite bent vienai savaitei. Tai leis jums geriau suplanuoti savo tolimesnius planus ir nepasiduoti impulsyviam išlaidavimui.
 36. Pradėkite taupyti savo vaiko išsilavinimui dar tuomet, kai jis nėra gimęs. Pradžioje tai gali atrodyti pakankamai keistai, tačiau jūs jausitės ypač puikiai, kai būsite pasiekę užsibrėžtą tikslą.
 37. Kelionės po skurdesnes pasaulio šalis. Keliaujant po skurdžias pasaulio šalis žmonės gali lengviau suprasti, ką reiškia tikri finansiniai sunkumai ir koks iš tikrųjų gali būti jų pačių gyvenimas, palyginti su daugybe pasaulyje gyvenančių žmonių, kuriems pasisekė gerokai mažiau.
 38. Geriausias būdas padidinti savo kapitalą, yra išmokti gyventi su mažesniu kapitalu. Jei tai tinkamai įsisąmoninsite, galėsite efektyviai valdyti savo asmeninį biudžetą ir nebepriklausysite nuo pinigų – tuomet pinigai priklausys nuo jūsų.
 39. Jei jūs leisite savo pinigus daiktams, galiausiai turėsite daiktus, o ne pinigus. Nereikia nė sakyti, kad iš daiktų jūs nepragyvensite, todėl prieš leisdami pinigus daiktams – gerai apie tai pagalvokite.
 40. Akcijų rinka yra rizikinga, kadangi ji yra kintanti. Tačiau kuo rizika yra didesnė, tuo potenciali investicinė grąža taip pat yra didesnė, todėl turite labai gerai nustatyti savo rizikos ribas ir sudaryti efektyviausiai jūsų atveju veikiančią investavimo strategiją.
 41. Žmogaus gyvenime yra du atvejai, kai žmogus neturėtų spekuliuoti: kai jis negali sau to leisti ir kai jis gali.“ - Mark Twain
 42. Neturėtumėte investuoti, jei investicijai apgalvoti neskyrėte bent savaitės. Nors galite manyti, kad norint uždirbti jums reikia investuoti čia ir dabar, labai klystate. Turite būti visiškai tikri dėl savo planuojamos investicijos, todėl tam jums prireiks pakankamai laiko.
 43. Daugybės „legendiniais“ vadinamų investuotojų pagrindinis ir didžiausias privalumas yra gebėjimas save pateikti ir reklamuoti. Todėl nereikėtų pernelyg apsigauti tuo, ką matote plika akimi – kartais reikia skirti daugiau laiko ir įsigilinti į tai, kas po visu tuo slepiasi. Tai padės jums suprasti iš ko verta mokytis, o kieno patarimus verčiau būtų praleisti pro savo ausis.
 44. Perskaitykite paskutinių metų rinkos prognozes ir jūs supraskite, kad prognozių vertinti rimtai tikrai niekuomet nereikėtų. Artėjant naujiems metams rinkų analitikai ir ekonomistai suskumba prognozuoti, kokie bus ateinantys metai. Tačiau iš tiesų visa tai yra tik miglos pūtimas ir būrimas iš kavos tirščių.
 45. Puikus išsilavinimas ir didelis populiarumas finansų rinkoje nebūtinai reiškia, kad žmogus yra finansų genijus. Svarbiausia, ką žmogus iš tikrųjų yra pasiekęs ir kaip jis moka valdyti savo emocijas.
 46. Jei norite tapti geresniais investuotojais, padidinkite investicijoms skiriamą savo laiką ir skirskite dvigubai daugiau dėmesio savo idėjoms. O tai reiškia, kad nėra jokios magiškos formulės. Viskas slypi jūsų nusiteikime ir pasiryžime.
 47. Lygiai taip pat, kaip jūs rengiatės atsižvelgdami į savo amžių, turėtumėte leisti ir savo pinigus atsižvelgdami į savo gaunamas pajamas. Neleiskite sau elgtis neapgalvotai ir neadekvačiai savo tikrosios asmeninės finansinės padėties atžvilgiu.
 48. Pripažinkite savo padarytas finansines klaidas. Neignoruokite jų, nepalaidokite jų, nekaltinkite dėl jų kitų žmonių ir nebandykite savęs pateisinti. Būkite sąžiningi patys su savimi.
 49. Finansinė sėkmė ir praradimai. Niekuomet visos savo finansinės sėkmės nesiekite su savo įgūdžiais, o visų savo finansinių praradimų– su nesėkme.
 50. 1 mln. EUR nėra didelė suma. 1 mln. EUR iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip labai įspūdinga suma, tačiau šiandieninės ekonomikos sąlygomis, tai yra ganėtinai menka suma, kurios pakaktų neilgam laikui.

Reklama

finbee 300x600 lt

pinigine 300x250 lt

Naujausios publikacijos

50 praktiškų finansinių patarimų iš virtualaus pasaulio

Iš pirmo žvilgsnio daugeliui žmonių atrodo, kad apie finansus jie žino pakankamai – ir tai ypač dažnai pastebima brandaus amžiaus žmonių tarpe. Tačiau, deja, bet brandesnis amžius dar neužtikrina, kad žmogaus finansinės žinios bus pakankamos. Juk turbūt esate girdėję šmaikštų posakį, jog „išmintis ateina su amžiumi, bet kartais amžius ateina vienas“. Kaip bebūtų gaila, tačiau tai yra tiesa. Ir pripažįstame tai ar ne – apie finansus ir jų valdymą kiekvienam pravartu pasidomėti daugiau. Todėl šiame straipsnyje pateikiame jums begalę praktiškų finansinių įžvalgų, atrinktų iš šiuolaikinio virtualaus pasaulio.

Ar galima atsikratyti įsiskolinimų su refinansavimo pagalba?

Jei vartotojai turi daug paskolų, kurių nebegali grąžinti laiku ir sutartomis sąlygomis, tuomet didėja rizika, kad jiems bus pradėti taikyti delspinigiai ir pradėtos kitos pinigų išieškojimo procedūros. Tokios situacijos yra labai sudėtingos, finansiškai pavojingos ir visų svarbiausia – dažnos. Tai reiškia, kad tokiais atvejais jokiu būdu nereikėtų delsti ir laukti kol viskas „išsispręs savaime“. Deja, bet taip tikrai nenutiks. Tokiais atvejais paskolų refinansavimas yra neišvengiamas, kadangi tik tokiu atveju galima sumažinti savo turimus finansinius įsipareigojimus, kartu išvengiant jau minėtų labai didelių finansinių problemų.