Ipaskolos - naujienos ir aktualijos

Kas gali būti priimama kaip užstatas?

Dažnai norint gauti paskolą tenka kreditoriai įkeisti kokį nors savo jau turimą turtą. Kai kalbama apie nedidelės vertės paskolas dažniausiai įkeičiami daiktai ne kredito bendrovėse ar bankuose, o lombarduose. Bankai bei kredito bendrovės reikalauja užstato tik skolindamos didesnes sumas.

Automobilis kaip užstatas

Vienas dažniausiai įkeičiamų dalykų yra automobilis. Tokį užstatą pripažįsta ir smulkieji kreditoriai, ir bankai, ir lombardai. Paskola užstatant automobilį dažniausiai imama kai negaunamas vartojimo kreditas ar prireikus didesnės sumos nesinori gaišti bankų biurokratijos pinklėse. Lombardai bei smulkieji kreditoriai suteikią paskolą užstatant automobilį atsižvelgdami į jo amžių, techninė būklė bei rinkos kainą. Kai kurios bendrovės skolina net ir daugiau nei vidutinė rinkos vertė.

auto uzstatas

Būsto paskola

Būsto paskolas taip pat galima priskirti prie paskolų su užstatu. Taip yra todėl, kad paskolos būstui yra išduodamos tik įkeičiant turtą (perkamą būstą) bankui. Pilnai žmogaus nuosavybėn nekilnojamas turtas perleidžiamas tik po paskutinės įmokos sumokėjimo ir sutarties su banku nutraukimo. Dažnai yra juokauja, kad visi nusipirkę būstą su paskola nėra tikrieji jo savininkai, o prieštaraujantiems siūloma porą mėnesių nesumokėti periodinės įmokos ir tada pajusti kam būstas priklauso iš tikro.

Tie kas jau turi nuosavą būstą neretai skolinasi jo remontui ar kitoms einamosioms išlaidoms. Tokiu atveju būstas taip pat gali būti įkeičiamas kaip užstatas bankui ar kredito bendrovei. Paprastai paskola įkeičiant nekilnojamą turtą yra suteikiama greičiau ir geresnėmis sąlygomis (nes kreditorius turi papildomas saugumo garantijos).

Lombardai pirmenybę teikia auksui

Visuose Lietuvos didmiesčiuose galima rasti nemažai lombardų. Šios specializuotos kreditavimo įstaigos dažniausiai skolina ganėtinai nedidelias sumas. Iš gyventojų užstatu dažniausiai yra priimami aukso dirbiniai, bet lombardai mielai skolina ir už:

  • Buitinė techniką;
  • Mobiliuosius telefonus;
  • Foto/video technika;
  • Kompiuterinę technika;
  • Kitų tauriųjų metalų gaminius.

Paprasčiau tariant, lombardai superka arba užstatu imą beveik viską kas turi kokią nors vertę. Tai galioja ir jau minėtiems automobiliams, bei nekilnojamam turtui. Skirtumas tarp smulkiuosius vartojimo kreditus teikiančių bendrovių ir lombardų yra tas, kad nėra būtinybės eiti į pastarųjų ofisą, pakanka tik užpildyti formą internete. Tai galioja net ir užstatant savo transporto priemonę.

Nesvarbu kokį skolinimosi variantą pasirinksite, visada gerai įvertinkite savo galimybes grąžintis kreditą. Jei užstatu yra pasirenkamas vienintelis šeimos būstas, o dėl kokių nors priežasčių kiltu problemų padengiant paskolą – pasekmės išties gali būti liūdnos. Svetainės ipaskolos administracija  rekomenduoja skolintis tik nuolatinės pajamas turintiems žmonėms ir dėl viso ko pagalvoti ir apie planą b, jei staiga tų pajamų neliktu.

Reklama

finbee 300x600 lt

pinigine 300x250 lt

Naujausios publikacijos

50 praktiškų finansinių patarimų iš virtualaus pasaulio

Iš pirmo žvilgsnio daugeliui žmonių atrodo, kad apie finansus jie žino pakankamai – ir tai ypač dažnai pastebima brandaus amžiaus žmonių tarpe. Tačiau, deja, bet brandesnis amžius dar neužtikrina, kad žmogaus finansinės žinios bus pakankamos. Juk turbūt esate girdėję šmaikštų posakį, jog „išmintis ateina su amžiumi, bet kartais amžius ateina vienas“. Kaip bebūtų gaila, tačiau tai yra tiesa. Ir pripažįstame tai ar ne – apie finansus ir jų valdymą kiekvienam pravartu pasidomėti daugiau. Todėl šiame straipsnyje pateikiame jums begalę praktiškų finansinių įžvalgų, atrinktų iš šiuolaikinio virtualaus pasaulio.

Ar galima atsikratyti įsiskolinimų su refinansavimo pagalba?

Jei vartotojai turi daug paskolų, kurių nebegali grąžinti laiku ir sutartomis sąlygomis, tuomet didėja rizika, kad jiems bus pradėti taikyti delspinigiai ir pradėtos kitos pinigų išieškojimo procedūros. Tokios situacijos yra labai sudėtingos, finansiškai pavojingos ir visų svarbiausia – dažnos. Tai reiškia, kad tokiais atvejais jokiu būdu nereikėtų delsti ir laukti kol viskas „išsispręs savaime“. Deja, bet taip tikrai nenutiks. Tokiais atvejais paskolų refinansavimas yra neišvengiamas, kadangi tik tokiu atveju galima sumažinti savo turimus finansinius įsipareigojimus, kartu išvengiant jau minėtų labai didelių finansinių problemų.